Thrill & Motion is your invitation to play, mix, and make bold your default. Thoughtfully made from Tritan Renew. BPA/BPS-Free. Made in the USA. Leakproof and Dishwasher-Safe. Available while supplies last.
16oz NM Thrill in Motion
€13,99*
16oz NM Thrill in Motion
€13,99*
The classic BPA/BPS- free Nalgene Narrow Mouth bottle is made with plastic destined for landfills and still proudly made in the USA.More
Features
| Weight | 0,19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2,5 × 2,5 × 8,5 cm |
| Graphic | Blue Atoll With Endive, Endive With Fuchsia Purple, Endive With Oil Green, Flame With Blue Atoll, Fuchsia Purple With Flame, Oil Green With Freesia |
| Bottle Color | Blue Atoll, Endive, Flame, Fuchsia Purple, Olive Green |
| Material | Titan Renew |
| Lid Type | Narrow Mouth |
| Bottle Volume | 0.5L |
| Cap Diameter | 1.5 inches (38mm) |
| Bottle Diameter | 3 inches (76mm) |
| Weight | 3.75 oz (106.25g) |
| Height | 7 in (cm) |
| Country of Origin | USA |