Thrill & Motion is your invitation to play, mix, and make bold your default. Thoughtfully made from Tritan Renew. BPA/BPS-Free. Made in the USA. Leakproof and Dishwasher-Safe. Available while supplies last.
16oz WM Thrill in Motion
€13,99*
16oz WM Thrill in Motion
€13,99*
The classic BPA/BPS- free Nalgene Wide Mouth bottle is made with plastic destined for landfills and still proudly made in the USA.More
Features
| Weight | 0,39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3,25 × 3,25 × 9,5 cm |
| Graphic | Blue Atoll With Endive, Endive With Fuchsia Purple, Endive With Oil Green, Flame With Blue Atoll, Fuchsia Purple With Flame, Oil Green With Freesia |
| Bottle Color | Blue Atoll, Endive, Flame, Fuchsia Purple, Olive Green |
| Material | Titan Renew |
| Lid Type | Wide Mouth |
| Bottle Volume | 0.5L |
| Cap Diameter | 2 inches (53 mm) |
| Bottle Diameter | 2.75 inches (70mm) |
| Weight | 3.125 oz (88.5g) |
| Height | 6.5 in (16.5cm) |
| Country of Origin | USA |